در مورد نقاط دیدنی و توریستی و طبیعت مشهد و اطراف آن و ...
جمعه 15 شهریور‌ماه سال 1387 ساعت 08:20 ب.ظ


گردشگری ایران    Iran Tourism

گردشگری خراسان Khorasan Tourism

گردشگری مشهد  Mashhad Tourism

محسن موسوی زاده  Mohsen Moossavi

________________________________________

 

با درود فراوان

 

برای اینکه یک گردشگری مفید و خاطره انگیزی ازخراسان بزرگ ، مشهد و شهرهای اطراف آن، داشته باشید ،با ایمیل ارائه شده تماس بگیرید.در ایمیلی  که ارسال می نماید شماره ی تماس خود را نیز بنویسید.

 


mohsenmoossavi[at]yahoo.com

بجای

[at]

علامت

 @

را قرار دهید.

 


 

سلامی چو بوی خوش آشنایی     به آن مردم دیده ی روشنایی

 

برای دیدن کامل محتویات وبلاگ ها و سایت ها روی تاریخ ها یا آرشیو صفحه و یا روی عناوین آخرین یادداشت ها و تگ ها کلیک نمایید. به عنوان مثال در وبلاگ مربوط به عکاسی بیش از یک کتاب مطلب مصور وجود دارد. در وبلاگ  گردشگری مشهد روی تاریخ های سمت راست صفحه ، که کنار آن شکلی مانند مثلث قرار دارد ، کلیک کنید تا فهرست تمام مکانهای معرفی و عکاسی شده را بتوانید مشاهده نمایید. با کلیک نمودن روی هر عنوان باز شده ، محتوای مربوط به آن به نمایش در می آید.

برای اغلب این عکسها مجبور بودم مسافتهای زیادی را پیاده طی کنم. تنهایی ، گم کردن مسیر در برف و کولاک زمستانی و دیگر خطرهای فراوان طبیعت گردیهای انفرادی ، خود داستانهای دیگری دارد که امیدوارم فرصتی برای بیان آنها پیش بیاید. اگر روی عکس هایی که نشانه موس روی آن فعال می شود، کلیک نمایید، اندازه ی بزرگتری از آن عکس را خواهید دید، مانند وبلاگ گردشگری مشهد ، که در حال حاضر یک مرجع اینترنتی، در مورد گردشگری مشهد و دیدنیهای اطراف آن است.امیدوارم توانسته باشم با ارائه این کارها، گامی به سوی نشان دادن چهره ی خوبی از ایران و ساخت جامعه ای سالم تر برداشته باشم.

اصل عکسها در آرشیو موجود و قابل چاپ در ابعاد بزرگ و همچنین قابل چاپ روی تابلو های فلکسی می باشد. بدیهی است از سفارشهای مناسب و مفید برای جامعه، استقبال می کنم. همچنین از  همکاری هایی که برای مردم ایران مثبت و سازنده باشد چه با بخشهای دولتی، سازمان ها ، ارگان ها ، اداره ها و ... و چه با بخشهای خصوصی در هر مکانی که باشند، استقبال می کنم . هر گونه همکاری عزیزان ایرانی در  جهت ارائه تسهیلات برای خدمت های علمی ،فرهنگی، و هنری به جامعه بیش از هر چیز، نشان از درایت و دور اندیشی آنها دارد. مسئولین شهر ها و استان های مختلف نیز می توانند عکس برداری از محلهای گردشگری خود را سفارش دهند. بدیهی است کاری که توسط فردی صورت گیرد که هم تخصص های لازم را دارد و هم انگیزه ، اشتیاق و عشق این کار را ، حاصل کار قابل مقایسه با کار های فرمایشی و دولتی نخواهد بود.

درآمد کشور ترکیه از صنعت توریست چندین برابر درآمد کشور ما از این صنعت گردشگری است. در صورتیکه جاذبه های دیدنی و توریستی کشور ترکیه قابل مقایسه با کشور متمدن و بزرگ ما نیست. توجه به امر گردشگری یعنی کوتاه ترین ، کم هزینه ترین و عاقلانه ترین کار برای ایجاد هزاران فرصت شغلی ، خود باوری هموطنان گرامی،... و رشد و شکوفایی ایران بزرگ. با توجه به بحران های انرژی و اتمام دیر یا زود منابع از جمله منابع نفتی کشور ، اگر از هم اکنون که دیر هم شده به فکر جایگزینی درآمد های دیگر چون گردشگری و توصعه علم و صنایع نباشیم ، آینده ی نزدیک بسیار تباه شده ای خواهیم داشت . برای نجات کشور هیچ راهی بجز تعامل سازنده و تلاش همگانی وجود نداشته و ندارد.

امید وارم مردم عزیز و مسئولین گرامی به اینگونه تلاش های سازنده و با تأثیر عمیق و مثبت در جامعه جهانی ، توجه و حمایت بیشتری مبذول دارند. حمایت از اینگونه طرح ها وبرنامه ها ، حمایت از کیان و بزرگی و عظمت  تمام مردم ایران و کشور عزیزمان می باشد .البته باید در نظر داشت که هیچ کس به اندازه ی خود مردم ، قادر به کمک کردن به یکدیگر و همیاری برای ساخت کشور و دنیایی بهتر، نیست. لذا نباید زمان را به امید یاری دولت از دست داد. گر چه وظیفه ی اصلی دولت برنامه ریزی درست و همیاری با اندیشمندان و دیگر افراد جامعه برای ایجاد جامعه ای پویا تر است و باید بستر مناسب برای رشد بیشتر را فراهم کند. اگر من در اینجا سخنی از کمک دولت بردم در واقع از این راه دولت بیشتر به کارآیی خود کمک می کند تا اینکه به شهروند یا متفکری ویژه کمک کرده باشد، ولی مسئله این است که درک این موضوع برای بعضی از دولت مردان کشورهای جهان سوم ، خیلی راحت نیست. به خاطر نبود این تعامل سازنده است که در این جوامع، دولت ،مردم و متفکران همه زیان می بینند و هیچکدام نمی توانند کار آیی لازم را داشته باشند.

یک بار یک دانشجوی خارجی از استاد پرفسور محمود حسابی پرسید، "می گویند شما از جهان سوم آمده اید ،جهان سوم چگونه جایی است؟ " استاد جواب دادند " جهان سوم جایی است که اگر بخواهی کشورت را آباد کنی، خانه ات خراب خواهد شد و اگر بخواهی خانه ات آباد شود باید در تخریب کشورت بکوشی ". لذا  کسانی که در راه سازندگی ایران بزرگ گام بر می دارند، خوب آگاه هستند که ساختن کشورشان، چه خانه خرابی برای آنها در پی خواهد داشت، ولی ترجیح می دهند خانه خودشان به بهای آبادی کشورشان خراب گردد. برای آنها بسیار آشکار است که به آن صورت خیری از دولتها نخواهند دید ولی مراوده با دولت را بخاطر کمک به کشورشان خواهند داشت. آنها در هر کجای دنیا که هستند، بجای نق زدن، آستین همت بالا می زنند و به سهم توانایی که دارند در جهت آبادی کشورشان می کوشند. حال اگر دولت و مردم به آنها یاری رساندند که چه بهتر وگر نه در سخت ترین شرایط ممکن هم به سبز بودن و سازندگی کشور خود، ادامه می دهند. تا کنون نیز ، استانداری ، فرمانداری ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شورای اسلامی شهر مشهد ، و هیچ نهاد یا سازمان یا ارگانی ، برای این همه زحمت ، هزینه و تلاش انجام گرفته ، هیچ گونه کمکی انجام نداده اند. در صورتی که از اولین هدف های دولت باید یاری رساندن به نهاد های مفید مردمی و استفاده ی درست از تلاش و طرح های آنها باشد. این نامبردگان محترم میلیارد ها تومان در سال در جهت ایجاد دولت الکترونیک هزینه می نمایند ولی همانگونه که در عمل مشاهده می نمایید ، کار آن عزیزان که از هزاران امکانات و صدها متخصص هم استفاده می نمایند، قابل رغابت با کارهایی که یک نفر ایرانی از روی عشق و علاقه انجام می دهد، نیست. سالهای زیادی در زمینه های مختلف علمی ، هنری ، پژوهشی و ... با عشق و علاقه زیاد کار شده است ، تا اینکه شما شاهد یک درصد از کار هایی باشید که فهرست آنها در پیوند های زیر خواهد آمد. بدیهی است ما همیشه به خاطر مثبت اندیشی ، منتظر یاری رسانی دولتی و غیر دولتی ، برای به ثمر رساندن طرح هایی که به آبادانی کشورمان و ساخت جامعه ی سالم تر کمک کند ، هستیم . هر قدمی که آنها برداند، از طریق همین سایتها و وبلاگها و رسانه های جمعی دیگر ، برای تشویق دیگران ، اطلاع رسانی خواهد شد.  بنا بر این امیدواریم مدیران ما تلاش سازنده ای داشته باشند تا مردم  وجود آن عزیزان را به عنوان عناصری سازنده و برنامه ریزانی آگاه ، حس کنند.از تشویق های ایرانیان خارج کشور که نهایت سعی خودشان را برای خدمت به ایران انجام می دهند، نهایت تشکر را دارم. ما می توانیم هر جی دنیا که هستیم و هر پست و شغلی که داریم ، برای ساخت ایرانی بهتر و سالم تر دست به دست هم داه ، به کمک هم بشتابیم و نوآوری داشته باشیم در ایجاد حکومت مجازی و حقیقی دانایان و مصلحان اجتماعی. باور نمایید با رشد تکنولوژی امروز این کار بسیار ساده است، فقط کمی همت می خواهد که خوشبختانه ایرانیان سرآمد شگفتی سازان گیتی هستند و می توانند باشند.

 اندیشمند حکومتی هرگز نمی تواند کار اندیشمند مستقل را انجام دهد،هنرمند حکومتی هم همین طور. این افراد متفکر و مستقل، هسته ی اصلی تولید دانش و قدرت اصلی جامعه هستند. ما به مفاخر خود کم توجهی کرده ایم. در مورد کم توجهی به مولوی شاعر بزرگ ایران، آن به سرمان آمد که دیدیم ترکیه  ادعای از خود دانستن او را دارد.در مورد بزرگان دیگر باید با توجه بیشتر به آنها، جلوی از آن خود نمودن مفاخرمان، توسط کشورهای دیگر را بگیریم. بزرگترین اشتباه دولت ها می تواند استفاده و حمایت نکردن از این اندیشمندان و هنرمندان مستقل باشد. اینها استخوان بندی اصلی هر ملتی را تشکیل می دهند. این گروه از انسانها با چنان عشق و علاقه و انگیزه ای کار می کنند که به راحتی می توانند دنیایی را تحت تأثیر اندیشه و هنر خود قرار دهند. نمونه ی بارز آن پروفسور محمود حسابی بزرگ مرد علم ، اندیشه و عشق به ایران است. او مردی است که فقط اگر بخواهیم عنوان کار هایی که برای کشور ایران انجام داده است را بنویسم، خود کتابی خواهد شد. او بزرگترین انسانی است که افتخار یافتم از نزدیک او را ببینم و بعد نیز با پسر برومند و خوش فکرشان جناب مهندس ایرج حسابی آشنا شدم. شاید بتوان گفت تا کنون بزرگ مردی این چنین مخلص و کوشا مانند دکتر محمود حسابی را، ایران بخود ندیده است. او یکی از بزرگترین و بهترین الگو ها برای بشریت است. در نتیجه اگر حکومتها به متفکران مستقلی مانند آنها متکی نباشند ، در مدیریت عاقلانه کشور به بیراهه خواهند رفت و از درون فرو خواهند ریخت و همراه خود کشور بزرگی را نابود خواهند کرد. بنا بر این، کمک گرفتن از متخصص های علاقه مند و عاشق فعالیت های سازنده، بسیار حیاتی است و زمینه ی رشد کارآیی و ایجاد انگیزه ی  بیشتر در کارمندان دولت، نیز فراهم خواهد گردید. فکر می کنم تجارب روی داده در کشور ما و دیگر کشورها ، آنقدرکافی باشد که بفهمیم مفید و متعهد بودن واقعی هیچ ارتباطی به شکل ، قیافه و مسلک و مرام ندارد، بلکه بیشتر به اندیشه ، کارآیی ، انگیزه وعمل افراد بستگی دارد. با کمی احترام و اعتماد به یکدیگر ،به مراتب دنیای بهتری را خواهیم ساخت. من به تمام شما هم وطنان گرامی درود می فرستم ، درودی برای ایجاد موج جدیدی از سازندگی و احترام و اعتماد به یگدیگر،  سلامی چو بوی خوش آشنایی.

با تشکر از شما که افتخار میزبانی به من دادید.

 

 محسن موسوی زاده

                    


     

در صورت تمایل به ارائه پیشنهاد ، انتقاد و یا همکاری ، می توانید  شماره تماس یا ایمیل خود را به آدرس اینترنتی زیر ارسال نمایید.

     

   mohsenmoossavi[at ]yahoo.com

 


 

 

دیگرسایتها و وبلاگهای مربوط به نگارنده

سایت مرجع


پوپک

http://poopak.blog.com/


گردشگری مشهد و دیدنیهای اطراف آن

http://mashhadtour.blogspot.com/


کمک به ساخت جامعه ای بهتر با طرح ها و نظارتهای شهروندی

http://shahrvandan.blogspot.com/

http://shahrvand.blog.com/


اکوتوریسم ، گردشگری بومی ، گردشگری طبیعت

http://ecotourism.blog.com/


پارک آموزش

http://mohsenmoossavi.persianblog.com/


چگونه می توان سالم تر زندگی کرد ؟

http://health.blog.com/


   درمورد عکاسی و کاربرد عکس در زندگی  

http://artphotography.blogsky.com/


داستان های مستند و مصور

http://realtale.blogspot.com/


اوریگامی یا هنر کاغذ و تا

http://iranorigami.blogspot.com/

http://origam.blog.com/


پارک آموزش

http://parkeamoozesh.blogspot.com/


عکس

http://www.flickr.com/photos/moossavi/


 مرجعی بزرگ از عکسهایی در مورد طبیعت تمام دنیا

http://www.flickr.com/groups/natureart/


مرجعی بزرگ از عکسهای طلوع و غروب سراسر دنیا  

http://www.flickr.com/groups/sunriseandsunset


برخی از طرح ها و کارهای انجام شده توسط نگارنده

http://mohsen-moossavi.blogspot.com/


معرفی تصویری شغل های ایرانی به ویژه هنری

 http://iranjobs.blogspot.com/


پروفسور محمود حسابی

http://hessaby.blog.com/


گردشگری خراسان

http://khorasantour.blogspot.com/


مقالات محسن موسوی زاده در برخی سایتهای دیگر : برای دیدن مقالات آدرس زیر را در جستجوگر خود کپی نمایید

http://aftab.ir/articles/user_articles.php?u=mohsenmoossavi


سایت ها و وبلاگ ها در گوگل

http://www.google.com/reader/shared/user/16428129140049870262/label/Mohsen%20Moossavi

 گردشگری مشهد ، اریگامی  ،  هنر کاغذ و تا ، پوپک ، پارک آموزش، آموزش ، عکس ، هنر، عکاسی ، نقدعکس ، گالری ،  نمایشگاه عکس ، ایران ، مشهد ، طبیعت ، محسن  موسوی زاده ، گردشگری خراسان رضوی ، گردشگری خراسان ، گردشگری ایران ، کوهسنگی ، فردوسی ، گنبد سبز ،میراث فرهنگی و گردشگری خراسان ،  آرامگاه نادری ، موزه مشهد ، هتل های مشهد ، دیدنی های مشهد و اطراف آن ، دیدنیهای مشهد و اطراف آن ، گردشگری مشهد ، حرم امام رضا ، طرقبه ، شاندیز ، هنر عکاسی ، راهنمای گردشگری مشهد ، آموزش مدیریت گردشگری، دانشگاه گردشگری، راهنمای گردشگری خراسان ، توسعه سبز ، راهنمای گردشگری ایران ، راهنمای گردشگری ، عکسهای طبیعت ، گردش گری مشهد ،  آرامگاه فردوسی ، عطار ، کمال الملک ، خیام ، تخت جمشید ، کورش ، داریوش ، رستم ، کنگ ، زشک ، عنبران ، کلات ، طرقبه ، چالیدره ، بند گلستان ، سد گلستان ، ازغد ، مایان ، نقندر ، اخلمد ، منطقه گدشگری بینالود، گلمکان ، غار مغان ، عکاسی حرفه ای ، آموزش عکاسی ، زاوین کلات، دره قرسو ، آبشار قره سو، آبشار دره ی قره سو، سد زاوین، آبشار ارتکند، ارتکند ، گردشگری ارتکند، گردشگری آبشار قره سو، ، منطقه گدشگری بینالود،عکسهای طبیعت ، آرامگاه فردوسی ، عطار ، کمال الملک ، خیام ، تخت جمشید ، کورش ، داریوش ، رستم ، گردشگری درگز، گردش گری مشهد ،  کنگ، محسن موسوی ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی ، خیابان پوپک، توسعه سبز، اکوتوریسم ، توریسم بومی ، توریسم طبیعت ، گردشگری بومی ، گردشگری طبیعت ،، شهروند ، شهرآرا ،چشم انداز ،منظره ، کوه ، دشت ، بیابان ،گلگشت ، کوهنوردی ، کوه نوردی ، سیاحت ، زیارت ، سفر به خراسان ،جاذبه های گردشگری مشهد و خراسان ،دیدنی های دیدنیهای طبیعی و سیاحتی و زیارتی مشهد خراسان و ایران ،مراکز میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و هنری مشهد خراسان و ایران ، سد زاوین ، دره راوین ، بابا رمضان ،کاخ خورشید ، بند نادری ، لایین نو ، لایین کهنه ، ارتو کند ، آبشار قره سو ، قرهسو ، کلات نادری ، گردشگری کاشمر ، کاشمر،

 مرکز استان خراسان رضوی مشهد

شهرستان‌ها

بردسکن ، تایباد ، تربت جام ، تربت حیدریه ، چناران ، خلیل‌آباد ، خواف ، درگز ، رشتخوار ، سبزوار ، سرخس ، فریمان ، قوچان ، کاشمر ، کلات ، گناباد ، مشهد ، مه ولات ، نیشابور

شهرها       

انابد ، باجگیران ، باخرز ، بایک ، بجستان ، بردسکن ، بیدخت ، تایباد ، تربت جام ، تربت حیدریه ، جغتای ، چاپشلو ، چکنه ، چناران ، http://khorasantour.blogspot.com/حاجی‌آباد ، خرو ، خضری دشت بیاض ، خلیل‌آباد ، خواف ، داورزن ، دررود ، درگز ، دولت‌آباد ، رباط سنگ ، رشتخوار ، رضویه ، رودآب ، ریوش ، سبزوار ، سرخس ، سلطان‌آباد ، سنگان ، شاندیز ، ششتمد ، صالح‌آباد ، طرقبه ، عشق‌آباد ، فرهادگرد ، فریمان ، فیروزه ، فیض‌آباد ، قاسم‌آباد ، قدمگاه ، قلندرآباد ، قوچان ، کاخک ، کاریز ، کاشمر ، کدکن ، کلات ، کندر ، گناباد ، لطف‌آباد ، مشهد ، مشهد ریزه ، ملک‌آباد ، نشتیفان ، نصرآباد ، نقاب ، نوخندان ، نیشابور ، نیل‌شهر

نقاط دیدنی

آبشار اخلمد ، آتشکده آذربرزین‌مهر ، آرامگاه بیهقی ، آرامگاه عطار نیشابوری ، آرامگاه عمر خیام ، آرامگاه فردوسی ، آرامگاه کمال‌الملک ، آرامگاه نادرشاه ، آستان قدس رضوی ، بارگاه امام رضا ، برج نادری ، دهکده چوبین http://khorasantour.blog.com/نیشابور ، غار آتشگاه ، غار مغان ، قلعه گوش‌لاغر ، کاروانسرای ریوند ، کوهسنگی ، مسجد گوهرشاد ، موزه قوچان ، آرامگاه لقمان ، رباط شرف ، دریاچه بزنگان ، موزه نیشابور

 

Mashhad Tourism , Iran Tourism, Origami, Mashhad Tour, Education, Photo, Picture, Art, Iran, Mashhad, review, Nature,  art photography, Mohsen Moossavi ,photography, mashhad-tourist, Khorasan Tour, Khorasan Tourism, Iran Tour, poopak , fotopic, foto art, Koohsangi, Jaghargh, zoshg, poopak, Torghabeh , green development, ferdowsi museum ,  anbaran , dargaz ,Kang , Mohsen Mousavi , Naghondar , museum ,  Chalidareh, Bande golestan, Golestan Damp, Nishabour, Mashhad Tour , Kalat , Shandiz , Picnic guide , Nature art gallery, Azghad, Mayan, eco-tourism , eco tourism , ecotourism , citizen , ferdowsi , Khayyam , attar , fariman , nyshabur tourism , bojnord tourism , quchan tourism , chenaran tourism  , landscape , public photos and videos tagged with landscape , mountain , nature , Iran , dargaz tourism, Kashmar tourism, torbat-jam tourism,

 

 


 

 

Index of tourism    ی نگارنده   فهرست جاذبه ها ی گردشگری ،سایت ها ، وبلاگ ها و مقاله ها

 

Hi

Just click on interesting location or article

سلام خوش آمدید صفا آوردید.

لطفاً روی محل یا مقاله مورد نظر کلیک نمایید تا آن را مشاهده نمایید.

·         2008 (16)

o    June (6)

§  one time and one location attraction touristic جاذ...

§  time and location جاذبه‌های گردشگری تک زمانی تک مکانی

§  تقویم جاذبه‌های گردشگری فصلی استان خراسان رضوی

§  فهرست جاذبه های گردشگری استان خراسان رضوی

§  Hi

§  Fariman فریمان شهری که هست

§   

o    May (3)

§  Kalat tourism گردشگری کلات 2

§  نخستین نمایشگاه محیطی آثار جمعی از هنرمندان مشهد ب...

§  عکس های پارک ها و میدان های مشهد در فرودین 1387

o    March (3)

§  7 pool هفت حوض

§  سلام و راهنمایی

§  بهره وری بیشتر از آداب و رسوم ملی

o    February (2)

§  Hi سلامی چو بوی خوش آشنایی

§  اکوتوریسم Eco-Tourism

o    January (2)

§  Aklamad -اخلمد

§  Golestan and Hesar گلستان و حصار

·         2007 (40)

o    December (1)

§  Vakil Abad وکیل آباد

o    November (3)

§  کوهستان در مه

§  پاییز 86 autumn 86

§  Hi سلامی چو بوی خوش آشنایی

o    October (1)

§  سیل درآمد گردشگری

o    September (1)

§  One nice tour اردوی مهر

o    August (2)

§  Jaghargh جاغرق 4

§  Iran culture 2 فرهنگ بومی ایران

o    July (22)

§  Iran culture فرهنگ بومی ایران 1

§  Mashhad University Paradise پردیس دانشگاه مشهد

§  Park Melat پارک ملت

§  Park Melat پارک ملت

§  Jaghargh جاغرق 3

§  Koohsangi کوهسنگی 3

§  Koohsangi کوهسنگی 2

§  Neyshābūr نیشابور 1

§  Mashhad holy حرم

§  Gonbadsabz گنبد سبز

§  Ferdousi فردوسی

§  Golestan Damp سد گلستان

§  Nader نادر

§  Virani ویرانی

§  Koohsangi کوهسنگی 1

§  Mashhad مشهد snow

§  Mashhad معرفی مشهد1

§  Pivehzhan پیوه ژن

§  Zoshg زشک

§  Fakhredawood فخر داوود

§  Chalidareh damp سد چالیدره

§  Neghondar نغندر

o    June (10)

§  Mayan مایان

§  kang کنگ

§  Kalate Ahan کلاته آهن

§  Kalat کلات

§  Hi سلام به همه

§  Jaghargh جاغرق

§  Gavareshg گوارشگ

§  Dehbar دهبار

§  Azghad ازغد

§  Ajdar Mountain صعود به اژدر کوه

دیگرسایتها و وبلاگهای مربوط به نگارنده

سایت مرجع

پوپک

http://poopak.blog.com/


گردشگری مشهد و اطراف آن

http://mashhadtour.blogspot.com/


اکوتوریسم ، گردشگری بومی ، گردشگری طبیعت

http://ecotourism.blog.com/


کمک به ساخت جامعه ای بهتر با طرح ها و نظارتهای شهروندی

http://shahrvandan.blogspot.com/

http://shahrvand.blog.com/


پارک آموزش

http://mohsenmoossavi.persianblog.com/


چگونه می توان سالم تر زندگی کرد ؟

http://health.blog.com/


درمورد عکاسی و کاربرد عکس در زندگی

http://artphotography.blogsky.com/


داستان های مستند و مصور

http://realtale.blogspot.com/


به هر دلیلی اگر تصاویر این وبلاگ دیده نشد روی پیوند زیر کلیک نمایید تا طرح های اوریگامی را ببینید.

اوریگامی یا هنر کاغذ و تا

http://iranorigami.blogspot.com/

http://origam.blog.com/

 

 

 


 

Home

خانه

صفحه اول گردشگری مشهد

 

 


گردشگری مشهد ، اریگامی  ،  هنر کاغذ و تا ، پوپک ، پارک آموزش، آموزش ، عکس ، هنر، عکاسی ، نقدعکس ، گالری ،  نمایشگاه عکس ، ایران ، مشهد ، طبیعت ، محسن  موسوی زاده ، گردشگری خراسان رضوی ، گردشگری خراسان ، گردشگری ایران ، کوهسنگی ، فردوسی ، گنبد سبز ،میراث فرهنگی و گردشگری خراسان ،  آرامگاه نادری ، موزه مشهد ، هتل های مشهد ، دیدنی های مشهد و اطراف آن ، دیدنیهای مشهد و اطراف آن ، گردشگری مشهد ، حرم امام رضا ، طرقبه ، شاندیز ، هنر عکاسی ، راهنمای گردشگری مشهد ، آموزش مدیریت گردشگری، دانشگاه گردشگری، راهنمای گردشگری خراسان ، توسعه سبز ، راهنمای گردشگری ایران ، راهنمای گردشگری ، عکسهای طبیعت ، گردش گری مشهد ،  آرامگاه فردوسی ، عطار ، کمال الملک ، خیام ، تخت جمشید ، کورش ، داریوش ، رستم ، کنگ ، زشک ، عنبران ، کلات ، طرقبه ، چالیدره ، بند گلستان ، سد گلستان ، ازغد ، مایان ، نقندر ، اخلمد ، منطقه گدشگری بینالود، گلمکان ، غار مغان ، عکاسی حرفه ای ، آموزش عکاسی ، زاوین کلات، دره قرسو ، آبشار قره سو، آبشار دره ی قره سو، سد زاوین، آبشار ارتکند، ارتکند ، گردشگری ارتکند، گردشگری آبشار قره سو، ، منطقه گدشگری بینالود،عکسهای طبیعت ، آرامگاه فردوسی ، عطار ، کمال الملک ، خیام ، تخت جمشید ، کورش ، داریوش ، رستم ، گردشگری درگز، گردش گری مشهد ،  کنگ، محسن موسوی ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی ، خیابان پوپک، توسعه سبز، اکوتوریسم ، توریسم بومی ، توریسم طبیعت ، گردشگری بومی ، گردشگری طبیعت ،، شهروند ، شهرآرا ،چشم انداز ،منظره ، کوه ، دشت ، بیابان ،گلگشت ، کوهنوردی ، کوه نوردی ، سیاحت ، زیارت ، سفر به خراسان ،جاذبه های گردشگری مشهد و خراسان ،دیدنی های دیدنیهای طبیعی و سیاحتی و زیارتی مشهد خراسان و ایران ،مراکز میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و هنری مشهد خراسان و ایران ، سد زاوین ، دره راوین ، بابا رمضان ،کاخ خورشید ، بند نادری ، لایین نو ، لایین کهنه ، ارتو کند ، آبشار قره سو ، قرهسو ، کلات نادری ، گردشگری کاشمر ، کاشمر،

 مرکز استان خراسان رضوی مشهد

شهرستان‌ها

بردسکن ، تایباد ، تربت جام ، تربت حیدریه ، چناران ، خلیل‌آباد ، خواف ، درگز ، رشتخوار ، سبزوار ، سرخس ، فریمان ، قوچان ، کاشمر ، کلات ، گناباد ، مشهد ، مه ولات ، نیشابور

شهرها       

انابد ، باجگیران ، باخرز ، بایک ، بجستان ، بردسکن ، بیدخت ، تایباد ، تربت جام ، تربت حیدریه ، جغتای ، چاپشلو ، چکنه ، چناران ، http://khorasantour.blogspot.com/حاجی‌آباد ، خرو ، خضری دشت بیاض ، خلیل‌آباد ، خواف ، داورزن ، دررود ، درگز ، دولت‌آباد ، رباط سنگ ، رشتخوار ، رضویه ، رودآب ، ریوش ، سبزوار ، سرخس ، سلطان‌آباد ، سنگان ، شاندیز ، ششتمد ، صالح‌آباد ، طرقبه ، عشق‌آباد ، فرهادگرد ، فریمان ، فیروزه ، فیض‌آباد ، قاسم‌آباد ، قدمگاه ، قلندرآباد ، قوچان ، کاخک ، کاریز ، کاشمر ، کدکن ، کلات ، کندر ، گناباد ، لطف‌آباد ، مشهد ، مشهد ریزه ، ملک‌آباد ، نشتیفان ، نصرآباد ، نقاب ، نوخندان ، نیشابور ، نیل‌شهر

نقاط دیدنی

آبشار اخلمد ، آتشکده آذربرزین‌مهر ، آرامگاه بیهقی ، آرامگاه عطار نیشابوری ، آرامگاه عمر خیام ، آرامگاه فردوسی ، آرامگاه کمال‌الملک ، آرامگاه نادرشاه ، آستان قدس رضوی ، بارگاه امام رضا ، برج نادری ، دهکده چوبین http://khorasantour.blog.com/نیشابور ، غار آتشگاه ، غار مغان ، قلعه گوش‌لاغر ، کاروانسرای ریوند ، کوهسنگی ، مسجد گوهرشاد ، موزه قوچان ، آرامگاه لقمان ، رباط شرف ، دریاچه بزنگان ، موزه نیشابور

 

Mashhad Tourism , Iran Tourism, Origami, Mashhad Tour, Education, Photo, Picture, Art, Iran, Mashhad, review, Nature,  art photography, Mohsen Moossavi ,photography, mashhad-tourist, Khorasan Tour, Khorasan Tourism, Iran Tour, poopak , fotopic, foto art, Koohsangi, Jaghargh, zoshg, poopak, Torghabeh , green development, ferdowsi museum ,  anbaran , dargaz ,Kang , Mohsen Mousavi , Naghondar , museum ,  Chalidareh, Bande golestan, Golestan Damp, Nishabour, Mashhad Tour , Kalat , Shandiz , Picnic guide , Nature art gallery, Azghad, Mayan, eco-tourism , eco tourism , ecotourism , citizen , ferdowsi , Khayyam , attar , fariman , nyshabur tourism , bojnord tourism , quchan tourism , chenaran tourism  , landscape , public photos and videos tagged with landscape , mountain , nature , Iran , dargaz tourism, Kashmar tourism, torbat-jam tourism,

 


 

Home

خانه

صفحه اول گردشگری مشهد